Villa Vis a Vis

Hotel Villavisavis

Morsowanie nad morzem

Morsowanie nad morzem

Morsowanie nad morzem to coraz popularniejszy sport, choć niektórzy postrzegają go jako kontrowersyjny. “Mors” to potoczne określenie osoby kąpiącej się w zimnej wodzie, zazwyczaj podczas jesienno-zimowego okresu. Morsowanie pierwszy raz może okazać się trudne, ale z każdym kolejnym wejściem do wody, ciało coraz bardziej przyzwyczaja się do zimna. Zapewne nieraz widząc grupę ludzi rozebranych niemal do naga, wchodzących do lodowatego jeziora lub morza, zastanawiałeś się, co takiego daje morsowanie, że „morsów” przybywa z każdym sezonem? Okazuje się, że kąpiele w zimnej wodzie nie tylko hartują organizm, ale także wykazują działanie lecznicze. Zapraszamy nad morze do hotelu Vis a Vis Dowiedz się, co daje morsowanie i poznaj bliżej ten ekstremalny sport.

Morsowanie nad morzem – zalety zdrowotne

Morsowanie posiada mnóstwo prozdrowotnych zalet oraz daje bardzo pozytywne efekty sportowe. Współcześni lekarze porównują morsowanie do krioterapiistosowanej, np. w stwardnieniu rozsianym. Podczas zanurzenia w lodowatej wodzie dochodzi do skurczu powierzchniowych naczyń krwionośnych. Krew dociera głębiej i poprawia krążenie w narządach wewnętrznych i tkankach znajdujących się w naszym ciele. To powoduje szereg nieocenionych w swej wartości korzyści zdrowotnych:
  1. Zwiększenie odporności organizmu.
  2. Zahartowanie ciała.
  3. Poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego.
  4. Poprawa krążenia, lepsze ukrwienie skóry.
  5. Szybsza regeneracja i odżywienie organizmu.
  6. Pomoc przy chorobach dermatologicznych i alergicznych.
Kąpiel w zimnej wodzie ma także inne zalety. Rozprawia się z cellulitem i zbija nagromadzoną tkankę tłuszczową. Morsowanie natychmiastowo przyspiesza pracę serca, co powoduje lepsze ukrwienie narządów i tkanek. Dzięki temu organizm szybciej usuwa toksyny oraz pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ponadto, morsowanie poprawia jakość skóry – wygładza ją i ujędrnia. Często poruszanym zagadnieniem jest wpływ morsowania na stawy. Okazuje się, że osoby chore na reumatyzm, cierpiące na bóle stawów i choroby z nimi związane, mogą, a nawet powinny morsować! Lodowate kąpiele pomagają pozbyć się bólu, zwiększają zakres ruchu oraz prozdrowotnie działają na stawy i kości, regenerując je i odżywiając. Morsować więc może nawet osoba starsza borykająca się z bólem stawów. Odwiedź naszego Facebooka

Morsowanie nad morzem to inwestycja w zdrowie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *